Suvised laagrid tõid kokku Eesti jäähoki noortekoondiste kandidaadid

Suvised laagrid tõid kokku Eesti jäähoki noortekoondiste kandidaadid

Juulis toimusid Tondiraba Jäähallis Eesti jäähoki U18 ja U20 noortekoondiste kandidaatide suvised ettevalmistavad laagrid järgmisel hooajal toimuvatele maailmameistrivõistlustele. Noorte hea füüsilise ja vaimse vormi ehitamiseks olid laagri teemadeks jäätreeningud, üldfüüsiline ettevalmistus, meeskonnatöö arendamine ja koondise mänguplaani tutvustamine.

U18 noortekoondise peatreener on tuleval hooajal Märt Eerme, abitreener Kaupo Kaljuste ning väravavahtide treener Andrus Ahi. U20 noortekoondise peatreener on Simo Luukkainen, abitreener Turo Teittinen ning väravavahtide treener Otto Myllynen.

Märt Eerme: “Nii nagu sai viimasel koosolekul ka mängijatele öeldud, möödusid need 3 päeva väga hästi. Treenerite rühm ja kogu muu meeskond jäi poistega ning nende suhtumisega rahule. Kogu õhkkond ja mängijate positiivsus olid suurepärased. Eriti arvestades seda, et paljudele oli see esimene rahvuskoondise laager. Tutvustasime mängijatele pisut Eesti Hoki taktikalist mänguplaani ning saime läbi jää- ja üldfüüsiliste treeningute poistest pildi, et oleksime valmis aprillikuus toimuvaks MM-iks. Järgmine kogunemine on U18 koondise kandidaatidel veebruaris. Senikaua hoiame mängijatel ning nende tegemistel silma peal ja soovime neile töökat ja edukat algavat hooaega”.

Simo Luukkainen ütles laagri kokkuvõtteks: “Väga tähtis on see, et mängijad on koos, et õpiksime neid tundma. Me tegime grupitöid, meeskonda arendavaid tegevusi ja jäätreeninguid. Arendasime individuaalseid oskusi, näiteks kaitsemängu ning kuidas kasutada kaitsemängus hokikeppi. Väga tähtis on meeskonna taktika, kuidas me meeskonnana mängime, kaitseme ja ründame. Vaatasime videosid ja analüüsisime mänguplaani. Ühesõnaga, arendasime nii individuaalseid kui ma meeskonna taktikalisi oskusi”.

U18 koondise maailmameitsrivõistlusteks ettevalmistavad laagrid toimuvad veel veebruaris ja aprillis 2019. Rahvusvahelise Jäähokiföderatsiooni (IIHF) II divisioni A-grupi maailmameistrivõistlused toimuvad 7.-13.04.2019 Leedus. U20 koondise ettevalmistavad laagrid toimuvad veel detsembris 2018 ning jaanuaris 2019. IIHF-i II divisioni A-grupi maailmameistrivõistlused toimuvad 13.-19.01.2019 Tallinnas, Tondiraba Jäähallis.

Eesti meestekoondis koguneb laagrisse 2019 aprillis enne IIHF-i I divisjoni B-grupi maailmameistrivõistlusi 28.04.-04.05.2019 Tallinnas, Tondiraba Jäähallis.

Laagrite galeriid leiad Eesti Hoki Facebooki lehelt, U18 siin ja U20 siin.

Attachment

IMG_8636