Robert Rooba ja JYP Jyväskylä võitsid Euroopa Jäähoki Meistrite Liiga!

Eesti jäähokikoondislase Robert Rooba koduklubi Jyväskylä JYP alistas Växjös toimunud finaalmatšis kohaliku Lakersi 2:0 ning tuli esimese Soome klubina Meistrite liiga võitjaks.

Väravateta lõppenud avakolmandiku järel viis JYP-i juhtima Joonas Nättinen, kelle vise maandus Lakersi võrgus, kui teist kolmandikku oli mängida jäänud viis ja pool minutit.

Otsustava kolmandiku keskel viskas Växjö viigivärava, kuid kohtunikud leidsid videokordust vaadates, et JYP-i puurivahi vastu tehti viga ning väravat ei loetud ära. 2:0 värava viskas Janne Kolehmainen 20 sekundit enne lõpusireeni juba tühja võrku.

Rooba viibis finaalmängus jääl 9.25, sealhulgas ka avavärava ajal, samuti sooritas eestlane kaks pealeviset.

Eurosarjas on Eesti jäähokimeestest varem võidutsenud ka Toivo Suursoo, kes tuli hooajal 1996/97 TPS-iga Euroopa hokiliiga EHL-i meistriks.

Allikas: ERR Sport