08.02.2024

Poolas Sosnowiecis toimuval olümpia kvalifikatsiooniturniiri avamängus jäi Eesti koondis Poolale alla 0:4. (0:0, 0:2, 0:2)

Mängu algus oli üsna võrdne. Mõlemad meeskonnad said kaheminutilisi karistusi, kuid kumbki meeskond arvulist ülekaalu realiseerida ei suutnud. Eesti tegi esimesel kolmandikul vastase värava suunas kuus pealeviset, Poola 15.

Kui teist kolmandiku oli mängitud 7.37, suutsid poolakad esmakordselt Eesti koondise väravavahi Villem-Henrik Koitmaa üle mängida. Poordist värava ette tagasi lennanud littri saatis väravasse Filip Komorski. Poola teise värava viskas mängu 32-l minutil Mateusz Michalski. Teisel kolmandikul oli Eesti poolel hea võimalus Nikita Puzakovil, kes sai võimaluse litter tühja väravasse saata, kuid viimasel hetkel sai jala vahele Poola väravavaht David Zabolotny. Teisele vaheajale mindi 2:0 Poola eduseisus.

Kolmanda kolmandiku algusest oli möödunud 1.22 kui Dominik Pas seadis jalule 3:0. Kolmandiku viimasel minutil vormistas 4:0 lõppseisuks Jakub Wanacki.

Eesti tegi mängu jooksul 11 pealeviset, Poola 33 vastu.

Eesti poolel valiti mängu parimaks väravavaht Villem-Henrik Koitmaa.

Homme, 9. veebruaril kell 17.30 kohtub Eesti Lõuna-Koreaga. Mängu on võimalik vaadata Delfi TV-st