Paf naiste hokiliiga esimestes poolfinaalmängudes olid võidukad HC Everest ja HK Roosa Panter
24.02.2024

Laupäeval 24.veebruaril alustati Paf naiste hokiliigas poolfinaalmängudega.

Päeva esimeses kohtumises läksid vastamisi põhihooajal teise koha välja võidelnud HC Everest ning kolmandaks jäänud HK Säde. Mängu alguses domineeris HK Säde ning esimese värava nende kasuks viskas juba viiendal mänguminutil Franka Gelencser. Rohkem väravaid ei sündinud ning vaheajale mindi Hk Säde juhtimisel 1:0.
Kui teist perioodi oli mängitud 1.32 viigistas HC Everesti kapten Anna Fedjajeva seisu ning tablool Kohtla-Järve jäähallis 1:1. See perioodil kummagi võistkonna poolt väravalisa ei toonud.
Kolmandat perioodi oli mängitud 5:37, kui Estrit Aasmaal õnestus litter vastaste väravavahi taha suunata ning HC Everest juhtima viia 2:1. HK Säde ei olnud aga veel alla andnud, ning kui oli jäänud mängida vaid 2 minutit viskas Franka Gelencser oma mängu teise värava ning seis oli taas viigis 2:2. Rohkem väravaid kolmandasse perioodi ei tulnud ning järgnes lisaaeg. Kuigi lisaajal oli võimalusi mõlemal poolel, kumbki võistkond neid ei realiseerinud ning järgnesid karistusvisked. Pingelises karistusviseteseerias jäi koduvõistkond HC Everest peale 2:1 ning võitis kogu mängu seisuga 3:2. Otsustava värava viskas Anna Dubkova.
HC Everest väravavaht Uljana Jeggi tõrjus 27 ja HK Säde väravavaht Triinu Tuvike 20 vastaste pealeviset.

Päeva teises mängus läksid vastamisi põhihooaja liider ja favoriit HC Grizzlyz must ja neljandaks jäänud HK Roosa Panter.
Kohe mängu alguses, ajas 1.36 suutis Svitlana Shostak HC Grizzlyz must väravavahti Julia Gellerit üllatada ning HK Roosa Panter läks juhtima 1:0. Ajas 10.47 suutis ülekaalumängu enda kasuks ära kasutada HC Grizzlyz must, kui Helen Mölder suunas lahtise litri vastase väravasse ning viigistas seisuks 1:1.
Teisel perioodil oli HC Grizzlyz võistkonnal mitmel korral võimalus mängida lausa 5 vastu 3 ülekaalu, aga väravani need ohtlikud rünnakud ei viinud ning periood lõppes sama seisuga nagu esimenegi 1:1.
Kolmandat perioodi oli mängitud 2.11, kui Kirke Kalde viis HK Roosa Panter naiskonna juhtima 2:1. Kuigi HC Grizzlyz domineeris lõpuminutitel, ei õnnestunud neil vastaste väravavahti Jonna Moilaneni üllatada ning poolfinaali esimese võidu sai kirja HK Roosa Panter.
HC Grizzlyz must väravavaht Julia Geller tõrjus 10 ja HK Roosa Panter väravavaht Jonna Moilanen 31 pealeviset.

Poolfinaalmängud jätkuvad pühapäeval 25.veebruaril, kui Tartus Astri Arenal võõrustab kell 15:00 HK Säde HC Everesti ning Tallinnas Haabersti jäähallis kell 16:00 HK Roosa Panter HC Grizzlyz musta.

Pilt: Jana Pipar