PAF Eesti Naiste Hokiliigas krooniti võitjaks tiitlikaitsja HC Everest.
11.03.2024

Pühapäeval, 10.märtsil toimus PAF Naiste Hokilliga teine finaalkohtumine, sel korral Tallinnas Haaberti jäähallis HK Roosa Panter kodujääl.
Esimene mängperiood oli tasavägine ning kuigi võimalusi oli mõlemal võistkonnal, väravaid siiski ei sündinud.
Kui teist perioodi oli mängitud neli minutit üllatas HK Roosa Panter mängija Kirke Kalde vastaste väravavahti ning suunas litri tema selja taha ning pantrid läksid 1:0 mängu juhtima. See oli ka ainus värav sel kolmandikul ning vaheajae mindigi 1:0 HK Roosa Panter eduseisult.

Kolmanda perioodi alguses viskas HC Everest Anna Dubkova viskest värava ning viigistas seisuks 1:1. Mõni minut hiljem oli HK Roosa Panter võistkonnal võimalus juhtima minna, kui tallinna klubi sai kasutada karistusviset, aga HC Eversti puurilukk seisi kindlalt väravas ning seisuks jäi 1:1. Kuna rohkem väravaid kolmandal perioodil ei sündinud, järgnes lisaaeg.

Lisaaja alguses oli HC Everestil võimalik mängida ülekaalumängu, kuid koduvõistkond suutis vähemuse kenasti vastu pidada. Kui lisaaja lõpuni oli jäänud poolteist minutit andis Anna Dubkova värava ette Aleksandra-Olga Sepparile täpse söödu, kes vormistas võiduvärava ning võitis mängu 2:1.
Sellega krooniti HC Everest juba teist aastat järjest Eesti Meistriks.

HC Everesti koosseis: Jana Vinogradova, Kristina Jartseva, Anna Fedjajeva, Mari-Liis Poobus, Marina Soboleva, Nadežda Raku, Anna Romanenko, Alisa Korepanova, Margarita Šerle, Ksenia Šarko, Uljana Jeggi, Anna Dubkova, Estrit Aasma, Marina Kovaljova, Karina Demina, Arina Benetis ja Aleksandra-Olga Seppar. Võistkonna peatreener on Andrei Paršin ja treener Anatoli Dubkov.