Optibet Hokiliigas võitis HC Panter kodupubliku ees HK Prizmat 5:1
01.02.2024

Kolmapäeval, 31.jaanuaril toimunud Optibet Hokiliiga kohtumises võitis HC Panter oma põhihooaja viimases kodumängus Läti klubi HK Prizmat ning võttis magusa võidu 5:1.

HC Panter esimese värava lõi üheksandal mänguminutil Nikita Puzakov (söötjad Daniil Tsarkovskyi, Daniil Fursa) millele järgnes kümnekonna sekundi pärast Andre Linde värav (söötjad Rasmus Kiik, Shuma Kinebuchi) ning vaheajale mindi 2:0 eduseisust.

Teine period jätkus HC Panter taktikepi all. Kuuendal mänguminutil läks HC Panter Maksim Lovkovi väravast (söötja Andrei Rozinko)  juhtima 3:0. Tallinna klubil oli mitmeid väravalöömise võimalusi ning hoidis mängus selgelt initsiatiivi, kuid rohkem väravaid teisel perioodil realiseerida ei suutnud.

Viimast perioodi alustas HC Panter eduka ülekaalumänguga, mille Daniil Fursa (söötja Saveli Novikov)  võistkonna neljandaks väravaks realiseeris. HK Prizma ei olnud veel alla andnud, võistkonna kapten Edijs Brahmanis (söötja Krists Apsītis)  lõi ülekaaluvärava ning seisuks 4:1. Mängu viimase värava sepistas taaskord HC Panter mängija Daniil Fursa, kes hoiab ühtlasi ka liidrikohta OHL punktitabelis (söötjad Nikita Puzakov, Daniil Tsarkovskyi). Tallinna klubi võitis ligi 800 pealtvaatajaga kodumängus oma põhihooja viimase kodumängu 5:1.

Lisaks võidule, oli hokipublik tunnistajaks Tallinna Linna ja HC Panter võistkonna vahelise lepingu sõlmimisele, mille käigus toetab Tallinna Linn esindusmeekonda 200 000 euroga.

Tallinna HC Panteril on 29 mänguga koos 36 punkti, millega asutakse turniiritabelis neljandal kohal. Põhihooajal on Tallinna esindusklubil jäänud veel mängida 3 kohtumist võõrsil. HC Panter on taganud omale koha Optibet Hokiliiga Play-offis.