Olümpia kvalifikatsiooniturniiri teisel mängupäeval jäi Eesti koondis alla Koreale 2:4.
09.02.2024

Poolas Sosnowiecis toimuval olümpia kvalifikatsiooniturniiri teisel mängupäeval jäi Eesti koondis alla Koreale  2:4. (1:1, 0:1, 1:2)

Mäng algas Eesti koondise poolt hea mänguga. Kui esimest perioodi oli mängitud 9.33 viis Maksim Lovkov Eesti 1:0 juhtima. Juba poolteist minutit hiljem üllatas vastaste Nam Hedoo Eesti väravavahti Henrik Virrot ning viigistas seisu. Mängu edenedes oli mõlemal poolel väravavõimalusi, kuid vaheajale mindi siiski viigiseisus.

Teise perioodi esimesel minutil viskas Korea Chong Min Lee kiire värava ning Korea asus mängu juhtima 2:1. Eesti võttis teisel perioodil kolm keheminutilist karistust ning mängis palju minuteid vähemuses, kuid suutsid vastaste ülekaalud kenasti ära mängida ning vaheajale mindi Korea 2:1 eduseisust.

Kolmanda kolmandiku algusest oli möödunud 8:11 kui Jin Hui Ahn vormistas vähemuses mänginud Eesti vastu seisuks 3:1. Pool minutit hiljem sai Eesti võimaluse mängida ülekaalu ning ajas 49:44 viskas Mark Viitanen Robert Rooba heast eeltööst ja söödust värava ning seisuks 2:3. Minut hiljem suutis Korea mängija Sanghoon Shin veelkord Henrik Virro üle mängida ning lõppseisuks jäigi 4:2 Korea kasuks.

Eesti tegi mängu jooksul 21 pealeviset, Korea 43 vastu.

Eesti poolel valiti mängu parimaks kapten Robert Rooba.

Pühapäeval, 11. veebruaril kell 17.30 kohtub Eesti oma viimases mängus Ukraina koondisega.