Laupäeva õhtul toimuvale Eesti ja Suurbritannia U20 koondiste vahelisele mängule pileteid ei müüda

Laupäeva, 13. detsembri õhtul kell 20:00 toimuvale jäähoki kuni 20-aastaste MM-i II divisjoni A-grupi otsustavale mängule Eesti ja Suurbritannia U20 koondiste vahelisele mängule pileteid ei müüda. Mängu pääseb vaatama üksnes turniiri passi, kutse või pressikaardi ettenäitamisel.

Laupäevased turniiri viimase vooru mängude peetase Tondiraba jäähalli peaareeni hõivatuse tõttu treeningväljakul number 1, mille tribüün mahutab vaid 400 pealtvaatajat. Eeldatavalt suurema publikuhuvi tõttu Eesti ja Suurbritannia kohtumise vastu on EJHL sunnitud hokifännide jäähalli lubamisel rakendama kitsendavaid meetmeid.

“EJHL esitas märtsis Rahvusvahelisele Jäähokiliidule (IIHF) taotlused U20 ja U18 turniiride läbiviimiseks Tallinnas. Sel ajal oli Tondiraba jäähallist valmis vaid karp. Augustis kui hall sai juhatuse, selgus, et 13. detsembriks oli hall juba pikalt ette broneeritud. EJHL-l oli valida, kas viia turniir üle oluliselt väiksemasse Škoda jäähalli või kasutada uut Tondiraba halli tänases formatsioonis, kus neljal päeval mängitakse põhiväljakul ning viimasel päeval mängivad kõik meeskonnad harjutusväljakul. Otsustasime teise variandi kasuks,” selgitas Eesti Jäähokiliidu juhatuse liige Jaan Mölder.

“Valitud formaat on kooskõlastatud IIHF-i ja kõikide osalevate maade jäähoki alaliitudega ning vastava kava allkirjastasid turniiril osalejad septembris toimunud IIHF-i kongressil. Täna võin kinnitada, et kõik osalevad meeskonnad on vaimustuses uuest Tondiraba jäähallist ja kindlasti ka kadedad selle sõna heas mõttes. Kokkuvõtvalt tahan veelkord rõhutada, et otsus turniiri viimase päeva mängude üleviimiseks treeningjääle võeti Eesti Jäähokiliidu juhatuse poolt vastu enam kui neli kuud tagasi,” lisas Mölder.

“EJHL on on rohkem kui tänulik Tallinna linnale uue võimaluse loomise eest nii jäähoki kui ka iluuisutamise ja curlingu arendamiseks Eestis. Oskan vaid kiitvalt kirjeldada koostööd jäähalli juhtide ja töötajatega, sest avastamist on meil kõigil siin küllaga. Teen EJHL-i poolt korraldajana kõik, et homme, 13. detsembri õhtul tagada võimalikult suure hulga hokifännide ja toetajate kaasaelamine nii Eesti kui Suurbritannia koondise jaoks üliotsustavale mängule. mängul. Samas toimub juba kolme kuupäerast Tondiraba hallis juba U18 vanuseklassi MM-turniir ja loodan ka siis arvukalt publikut tribüünidel näha,” kinnitas Mölder.

Laupäevased kaks esimest mängu Rumeenia – Lõuna-Korea (kell 13:00) ja Leedu – Holland (kell 16:30) on avatud kõikidele huvilistele.