04.03.2024

Tallinna HC Panter võitis Optibet hokiliiga veerandfinaalseeria teises kohtumises võõrsil lätlaste HK Prizma 6:5.

Mängu kümnendal mänguminutil läks lätlaste kodumeeskond Emīls Ezītis väravast 1:0 juhtima. Seitse minutit hiljem viigistas Daniil Fursa 1:1 ning esimesle vaheajale mindigi sellelt seisult.

Teist perioodi oli mängitud 2 minutit, kui HC Panter realiseeris arvulise ülekaalu ning Saveli Novikov viis võistkonna 2:1 juhtima. Mänguajas 27.09 vastas HK Prizma samaga, kui löödi vähemuses mänginud HC Panteri vastu Krists Apsītise poolt värav, seis taas viigis. Möödus vaid poolteist minutit kui sama mängija Krists Apsītis saatis Jesse Makaj seljataha juba teise litri. Minut hiljem sai oma ülekaalumängu taas hästi tööle HC Panter ning Rasmus Kiik vormistas Andre Linde heast söödust seisuks 3:3. Viis minutit hiljem jäi HK Prizma taas arvulisse vähemusse ning pantrid mängisid kenasti järjekordse ülekaalu ning värava sai kirja Shuma Kinebuchi. Sellega aga polnud selle perioodi väravad veel kõik löödud. Kui Panterite eduseis oli kestnud vaid minut viigistas lätlaste  Emīls Ezītis ning teisele vaheajale mindi seisult 4:4.

Kolmandat perioodi oli mängitud 5:22, kui  lätlaste Roberts Krauklis viis kodumeeskonna taas juhtima. HC Panter ei olnud alla andnud ning ligi 10 minutit hiljem viigistas mängu Maksim Lovkov. Kui oli jäänud mängida vaid 11 sekundit võitles Daniil Fursa poortest littri endale ning andis terava söödu värava ette Daniil Tsarkovskyile, kes lõi mängu võiduvärava ning HC Panter sai maguse 6:5 võidu.

HC Panter tegi mängu jooksul 33 pealeviset, HK Prizma vastas 37 pealeviskega.

Järgmine Tallinna HC Panteri kodumäng on  kolmapäeval, 6. märtsil kell 18.00 Haabersti jäähallis.
Poolfinaali jõudmiseks tuleb võita kolm kohtumist.