HC Panter kaotas veerandfinaali kolmandas mängus HK Prizmale 4:7
07.03.2024

Optibet hokiliiga veerandfinaalseeria kolmandas kohtumises võõrustas Tallinna HC Panter Haabersti jäähallis lätlaste HK Prizmat. Panter pidi tunnistama vastaste 7:4 (2:0, 4:4, 1:0) paremust.

HK Prizma alustas mängu kahe kiire väravaga ning kui oli mängitud vähem kui viis minutit oli kodumeeskond jäänud taha 0:2. Väravad viskasid Edijs Brahmanis ja Miķelis Rēdlihs. Sellelt seisult mindi ka esimesele vaheajale.
Teist perioodi alustas HC Panter hästi ning kui oli mängitud vaid 40 sekundit viskas Daniil Fursa seisuks 1:2, millele järgnes tema poolt teine värav kolm minutit hiljem ning mäng oli viigis 2:2. Seejärel lõi lühikese aja jooksul Prizma kolm väravat (Emīls Ezītis, Kristaps Liepa, Haralds Štrombergs) ning läks juhtima 5:2. Oma kolmanda värava ja sellega kübaratriki viskas Daniil Fursa ning tõi pantrid tagasi mängu. Hetk hiljem saatis Prizma mängija Kristaps Riekstiņš  veel ühe litri pantrite väravavahi Villem-Henrik Koitmaa seljataha ning seisuks 3:6. Teise perioodi viimasel minutil viskas Maksim Lovkov ülekaalumängust värava ning vaheajale mindi Prizma eduseisult 6:4.
Kolmanda perioodi alguses oli Prizma poolt täpne Emīls Ezītis, ning kuigi pantrid võitlesid lõpuni ning võimalusi oli vahet vähendada, mängus rohkem väravaid ei sündinud ning HK Prizma võttis olulise 7:4 võidu.

Balti liiga põhiturniiri neljandal kohal lõpetanud Panter kaotas laupäeval veerandfinaalseeria avamängus Prizmale 2:3, teises mängus sai Eesti klubi 6:5 võidu. Poolfinaali jõudmiseks tuleb võita kolm kohtumist.