HC Everest ja HK Roosa Panter on Paf naiste hokiliiga finaalis!
25.02.2024

Finaalkohtade selgitamiseks läks vaja mõlemal võistkonnal vaid kahte mängu.

Pühaäeval 25.veebruaril peeti Paf naiste hokiliigas teised poolfinaalmängud, sedakorda HK Säde ja HK Roosa Panter kodujäädel.

Päeva esimeses kohtumises läksid vastamisi HK Säde ja HC Everest. Mängu ainukese värava lõi HC Everest poolelt ajas 10.40 Nadežda Raku ning võideti mäng 1:0. Selle võiduga tagas tiitlikaitsja HC Everest koha finaalis.
HC Everest väravavaht Uljana Jeggi tõrjus 30 ja HK Säde väravavaht Triinu Tuvike 10 vastaste pealeviset.

Päeva teises mängus läksid vastamisi HK Roosa Panter ja HC Grizzlyz must. Kui oli mängitud vaid 3.34 määrati HC Grizzlyz võistkonnale karistusvise, mis oleks võinud mängu käiku sootuks  muuta. HK Roosa Panter väravavaht Jonna Moilanen oli  oma ülessanete kõrgusel ning tõrjus Emilia Kogeri pealeviske ning mäng jätkus 0:0 seisust. Ajas 10.55 õnnestus Kirke Kaldel HC Grizzlyze väravavaht Julia Geller üle mängida ning  HK Roosa Panter läks 1:0 juhtima. Kui teist kolmandikku oli jäänud mängida 1:29 realiseeris ilusa ülekaaluvärava Emilia Koger ning viigistas seisu 1:1.  Mängu domineeris teasel ja kolmandal perioodil HC Grizzlyz, kuid väravat ei õnnestunud neil Jonna Molilaneni seljataha saada ning normaalaeg lõppeski 1:1 seisuga. Viigilise tulemuse korral play-offi seerias mängitakse 5-minutiline lisaaeg 5 vastu 5 esimese väravani. Lisaaeg oli väga tasavägine ning kumbki võistkond liigselt riske ei võtnud. Kuna lisaajal väravani ei jõutud, selgitati võitja karistusvisete seeriaga. HK Roosa Panter võitis karistusviseteseeria 2:1 ning sellest tulenevalt kogu mängu 2:1 HC Grizzlyze ees ning tagas sellega koha finaalis.
HC Grizzlyz must väravavaht Julia Geller tõrjus 9  ja HK Roosa Panter väravavaht Jonna Moilanen 29 pealeviset.

Esimene finaalmäng HC Everest ja HK Roosa Panter vahel toimub 9.märtsil Kohtla-Järve jäähallis.
Pronksimäng HC Grizzlyz must ja SK Säde vahel toimub 9.märtsil Tallinnas.