Eesti U20 noortekoondis alistas MM-i viimases mängus Horvaatia koondise ning lõpetas maailmameistrivõistluste 1 divisjoni B-grupi neljandana
17.12.2023

Eesti U20 noortekoondis alistas Bledis toimuva MM-i I divisjoni B-grupi turniiri viimases mängus Horvaatia 8:3 (4:0, 2:3, 2:0) ning lõpetas turniiri neljanda kohaga, mis tähistab läbi aegade parimat tulemust Eesti U20 koondisele.

Avakolmandiku kolmandal minutil viis Erik Potsinok Eesti juhtima, kaks minuti hiljem kasvatas eestlaste edu Marek Potsinok. Kolmandiku lõpus lisasid Deniss Kontseus ja Marek Potsinok veel kaks väravat ja esimesele vaheajale mindi 4:0 eduseisus.
Teisel kolmandikul viskasid horvaatia mängijad kolm väravat, ning Eesti poolele lisasid kaks väravat David Timofejev ja Marek Potsinok.

Kolmandal kolmandikul ei andnud eeslasted horvaatidele mingit võimalust ning Erik Potsinok ja Deniss Kontseus lisasid Eesti arvele veel kaks väravat ning vormistasid lõppseisuks 8:3.

Eesti väravas tegi Fjodor Aganezovs 29 tõrjet.

Turniiri parimaks Eesti mängijaks valiti Marek Potsinok.

Pilt: Hendrik Soots