Eesti U20 koondis võitis 7:2 Koread ning kindlustas turniirivõidu
17.01.2019
Eesti koondis võitis U20 II divisjoni A-grupi maailmameistrivõistluste neljandas mängus 7:2 Korea koondist ja kindlustas tulemusega turniirivõidu ehk kuldmedali ja edasipääsu I divisjoni. Viiest mängust nelja järel on Eesti koondisel 11, Leedul 8, Rumeenial 7, Suurbritannial 6 ja Hispaanial 3 punkti ning Koreal 1 punkt.

Eesti koondise väravad lõid #6 Kristofer Jõgi (Kiik), #14 Emil Svartbro (Slessarevski), #16 Andre Linde (Jürgens, Jansson), #20 Jegor Nevzorov (Savenkov, Laosma), #7 Saveli Novikov (Linde), Kirill Lodeikin (Kiik) ja Dilan Savenkov. Eesti koondise väravavaht #1 Oliver Soovik tõrjus 16 vastase pealelööki ning kokku võeti 31 minutit karistusi.

Korea koondise väravad lõid #22 S Kim (Park) ja #14 Geon Woo Kim (Jin, Yang), väravaht Tae Kyung Kim tõrjus 41 Eesti pealelööki ning meeskond koondis võttis 14 minutit karistusi.

Lisainfot tulemuste kohta leiad IIHF kodulehelt.

Turniirivõit on küll kindlustatud, kuid viimase mängu peab Eesti koondis Tondiraba Jäähallis 19. jaanuaril kell 20.00 Rumeenia koondisega.

Eesti koondise viimasest mängust leiad otseülekanded Delfi TVst, ülejäänud koondiste vaheliste kohtumiste ülekanded IIHFi kodulehelt.