Eesti U20 koondis ja meeste koondis teenisid mõlemad turniiril võidu
10.11.2023
Eesti U20 koondis alistas Tallinnas, Haabersti jäähallis peetaval 4 rahvuse Turniiril HS Riga meeskonna 7:2

Mängu kuuendal minutil läks Aleksandrs Jelisejevsi väravast mängu juhtima HS Riga. Eesti poolel avas skoori esimese kolmandiku lõpus Marek Potšinok ja vaheajale mindi 1:1 viigiseisul. Teisel kolmandikul lõid Eesti poisid Demid Morozov, David Timofejev (1+1) ja Michael Lyubchenko 3 minutiga kolm väravat ning eduseisu Eesti poisid enam käest ei lasknud. Teise kolmandiku lõpus kasvatasid Erik Nevolainen ja Marek Potšinok eestlaste edu viie väravaliseks, vaheajale mindi 6:1 eduseisus. HS Riga lõi viimasel kolmandikul küll ühe värava tagasi, aga sellest enam ei piisanud ja mängu viimasel minutil vormistas Artjom Abeljanov (1+1) lõppseisuks 7:1. Kolm sõõdupunkti sai kirja Erik Potšinok, kaks Niklas Sildre ja ühe Nikita Stepanov, Denis Kontseus ja Roland Luht.

Eesti meeste koondis alistas Poolas peetaval Baltic Challange Cupil Leedu koondis tulemusega 5:2.

Mark Viitaneni  viis Eesti juba 45 sekundit pärast mängu algust juhtima ja leedukaid matši jooksul ette ei lastudki: Eesti võitis avakolmandiku 3:1 ja teise 2:0, viimasel perioodil viskas Leedu ühe värava tagasi.

Eesti poolelt sai Robert Rooba kirja ühe värava ja kaks söödupunkti, Viitanen lisas väravale ühe söödu ning ühe tabamuse said kirja  ka Morten Jürgens, Nikita Puzakov ja Robert Arrak.