Eesti U18 koondis lõpetas koduse esimese divisjoni B-grupi MM-turniiri pronksmedaliga
21.04.2024

Eesti U18 koondis lõpetas koduse esimese divisjoni B-grupi MM-turniiri 3:4 kaotusega Leedule. Turniir lõpetati pronksmedaliga.

Leedu asus kohtumist juhtima kui mängitud oli üks minut, kui värava viskas Titas Krakauskas. Neli minutit hiljem viigistas seisu Arseni Koltsov. Leedu asus taas juhtima kui mängitud olid 11.33

Esimene kolmandik lõppes siiski Eesti 3:2 võiduga kui kolmandiku lõpus viskasid minutilise vahega värava nii Maksim Burkov kui ka Pärtel Koit Kose.

Teine kolmandik kuulus Leedule, kui Simonas Valivonise ja Deimantas Sulinskase väravatest teenisid leedukad lõpuks 4:3 võidu.

Daniel Nefedov tõrjus Eesti väravas 34 ning Leedu väravavaht Daniil Cepov 26 pealeviset.

Eesti sai turniiril kaks võitis ja kolm kaotust ning lõpetas turniiri kuue punktiga kolmandal kohal. Võitjaks krooniti Sloveenia 12 punktiga, kes tõusis järgmiseks aastaks I divisjoni A- gruppi. Teise koha sai Leedu 11 punktiga.

Pildid: Catherine Kõrtsmik