Eesti koondis kaotas viimases olümpia kvalifikatsiooniturniiri mängus turniiri võitjale Ukrainale 3:5 .
11.02.2024

Eesti koondis kaotas viimases olümpia kvalifikatsiooniturniiri mängus turniiri võitjale Ukrainale 3:5 (0:3, 2:1, 1:1).

Mängu esimesel perioodil domineeris Ukraina ning viskas Eestile kolm vastuseta jäänud väravat. Esimese kolmandiku väravad viskasid Ukraina poolelt Vadym Mazur, Pylyp Pangelov-Yuldashev ja Vitali Lialka.

Teist mänguperioodi alustas Eesti tugeva pressinguga ning näitas väga head mängu. Ajas 23:28 oli täpne Robert Arrak, väravale tegid ilusa eeltöö söödupunktid saanud Daniil Fursa ja Robert Rooba ning seisuks 1:3. Minut aega hiljem üllatas vastaste Yevgeni Fadyeyev Eesti koondise väravavahti Villem-Henrik Koitmaad täpse viskega paremasse ristnurka ning Ukraina läks juhtima 4:1. Eesti vahetas seejärel väravavahti ning puurisuud tuli kaitsma Henrik Virro. Eesti ei olnud veel kindlasti alla andnud ja said justkui uue hingamise ning edasine periood kulges Eesti koondise domineerides. Ajas 26:41 tabas Mark Viitaneni söödust värava Vadim Vasjonkin ning seisuks 2:4. Kuigi perioodi vältel oli Eestil veel väravalöömisvõimalusi, neid ei realiseeritud, ning vaheajale mindi Ukraina juhtimisel 4:2.

Kolmanda kolmandiku algus oli väga tasavägine ning võimalusi oli mõlemal poolel. Ajas 55:53 oli täpne Mark Viitanen ning seisuks 3:4. Eesti survestas vastast ja võitles iga litri pärast, aga Ukraina Olexander Peresunko suutis lõpuminutitel Virro üle mängida ning lõppseisuks jäi 5:3 Ukraina kasuks.

Eesti tegi mängu jooksul 24 pealeviset, Ukraina 21 vastu.

Eesti poolel valiti mängu parimaks Vadim Vasjonkin.